رولیک چیست: یکی از اجزای سیستم کانوایر یا نوار نقاله، رولیک‌ Roller است، که شامل انواع از لحاظ شکل، جنس و کاربرد هستند. در این مقاله به رولیک‌ها، انواع و کاربرد هر یک پرداخته‌ایم.

  • Roller
    رولیک نوار نقاله

نوار نقاله: نوار نقاله صفحات متحرکی هستند که برای انتقال وسایل، محصولات و بسته ها استفاده می شود. نوارنقاله یک جریان انتقال پیوسته و قابل اندازه گیری را به وجود می آورد که نقش به سزایی در زمان بندی جابجایی و تولید ایفا می کند. کانوایر، تسمه نقاله یا نوار کانوایر اسامی مختلفی هستند که مقصود همگی یکی هستند. نقاله سبب جابجایی پیوسته و مکرر محصولات و مواد به صورت مطمئن در زمان مشخص می شود.

درام چیست: درام نوار نقاله یا غلطک نوار نقاله یا پولی نوار نقاله ، جزء جدایی ناپذیر در ساختمان توار نقاله ها می باشد که وظیفه به حرکت درآوردن تسمه نقاله را دارند را بر روی رولیک ها که موجب انتقال بار موجود روی تسمه نقاله می باشد می گردد.

انواع رولیک:

  1. رولیکهای فلزی
  2. رولیکهای ضربه گیر
  3. رولیکهای برگشت 

رولیک ضربه گیر

این نوع رولر در محل ریزش بار زیر تمسه قرار دارد و از آسیب دیدن لوله فلزی رولیک جلوگیری می کند. این رولر ها دارای حلقه هایی ضربه گیر از جنس لاستیک روی رولیک با درجه سختی بین 65 تا 70 هستند که میزان ضربه به لوله فلزی رولیک را کاهش دهد و اکثرا در محل آغازین نوار قرار می گیرند. در بعضی موارد در رولر های برگشت نیز مورد کاربرد قرار می گیرد.

  • رولیک ضربه گیر
    رولیک ضربه گیر Impact Roller

رولیکهای فلزی

قطعات لازم برای تولید رولیک پرسی:
میلگرد، بلبرینگ، درپوش، واشر تخت، حدیده، لوله

رولیک پرسی

رولیک برگشت

محل قرارگیری رولیک های برگشت، زیر چهارچوب نوار نقاله می باشدکه در شمای زیر قابل مشاهده است.

Return Roller
نمای شماتیک رولیک برگشت

 

رولیک پرسی گریس خور

این رولیک بر اثر تجربه فراوان گروه تولیدی رادرولیک و آزمون و خطا و تست های انجام شده ساخته شده است و به مرحله تولید انبوه رسید. در رولیک پرسی گریس خور هوزینگ به صورت پلاستیکی می باشد ولی مانند هوزینگ تفلونی نیاز به هزینه تراشکاری ندارد و با قالب مخصوص دستگاه های تزریق تولید می شود و تمام مراحل تولید همانند رولیک پرسی معمولی می باشد و بعلت پیش بینی فضای گریس خور بروی هوزینگ، گریس خورها نصب می شوند و با این کار و گریسکاری در زمانهای لازم باعث افزایش طول عمر بلبرینگ و در نهایت رولیک میشویم.

نوار نقاله یا میز مونتاژ

امروزه  بهره‌گیری از سیستم نوار نقاله | تسمه نقاله کاملاً اجتناب ناپذیر و اساس هر صنعتی محسوب می‌شود و صنایع گوناگون بسته به نیازهای خود از انواع نقاله بهره می‌برند.تسمه نقاله به فارسی از ترکیب دو واژه انگلیسی Conveyor Belt  ترجمه است که البته به آن تسمه کانوایر یا نوار نقاله هم اطلاق می‌شود که غالبا در ایران واژگان نوار نقاله را به سیستم حرکتی تسمه نقاله از پایه نسبت می‌دهند که از موتور گیربکس، غلطک (درام ابتدایی و انتهایی) تشکیل شده است که سیستم کامل یک نقاله را تشکیل میدهند و به نواری که مواد حمل شونده روی آن قرار می‌گیرند تسمه نقاله گفته می‌شود. (توجه: لزوماً‌ چنین تخصیص واژگان صحیح نیست و به فارسی کاملاً‌ نسبی هستند.)

موارد کاربرد رولیک

رولیک ها به صورت های متفاوتی از نظر اندازه و قطر ها ساخته می شوند که اندازه آنها به نوع دستگاه نوار نقاله بستگی دارد.

بعد از روشن شدن دستگاه نوار نقاله رولیک ها به وسیله غلت خوردن روی بدنه دستگاه نوار نقاله باعث می شود تسمه نقاله به حرکت درمی آید

. در کل برای اینکه نوار نقاله بتواند به کار خود ادامه دهد به رولیک وابسته است و بدون وجود رولیک هیچ کاربرد و کارایی ندارد.

رولیک های به دو دسته تقسیم می شوند

1_رولیک صنعتی

2- رولیک نیمه صنعتی

.